تفاوت بین اترنت و اترنت صنعتی چیست؟

اترنت و مخصوصا اترنت صنعتی اخیرا به یکی از محبوب ترین زمینه ها در دنیای تولید و ساخت تبدیل شده است. در عین شباهت, این دو مشخصه ها و مزایای متفاوتی دارند. این مقاله بررسی خواهد کرد که اترنت و اترنت صنعتی چه هستند و چه تفاوت هایی با هم دارند.

تفاوت اترنت با اترنت صنعتی
اترنت چیست؟
اترنت برای اولین بار در ۱۹۷۰ ایجاد شده است, و سپس به عنوان IEEE 802.3 استاندارد سازی شد. اترنت گروهی از محصولات LAN ( شبکه ناحیه محلی) است که توسط IEEE 802.3 – گروهی از انیستیتوی مهندسان برق و الکترونیک (IEEE) استاندارد شده است که لایه ای فیزیکی و لایه ی شبکه لینک داده از یک کنترل دسترسی واسط اترنت سیمی را تعریف می کند.  همچنین این استانداردها قوانینی را برای پیکربندی یک شبکه اترنت توصیف کرده و بیان می کنند  که چگونه المانهای شبکه با یکدیگر کار می کنند. 
اترنت به کامپیوترها اجازه می دهد تا روی یک شبکه به هم متصل شوند چیزی که بدون آن ارتباط بین تجهیزات در دنیای مدرن امروز غیر ممکن خواهد بود. اترنت یک استاندارد عمومی برای یک سیستم از سیم ها و کابل ها برای الحاق چندین کامپیوتر, دستگاه, ماشین و غیره بر روی یک شبکه واحد سازمانی است, به طوری که تمام کامپیوترها بتوانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. اترنت به صورت کابلی واحد است که امکان اتصال چندین دستگاه را در یک شبکه ایجاد می کند. اکنون, یک شبکه اترنت در صورت نیاز می تواند به دستگاههای جدید نیز تعمیم داده شود. در حال حاضر اترنت محبوب ترین و پرکاربردترین تکنولوژی شبکه ای است که در کل جهان به کار می رود. 
اترنت صنعتی چگونه کار می کند؟
تکنولوژی پیشرفته ای در تنظیمات صنعتی مورد نیاز است تا اطمینان ایجاد کند که داده های تولید خاص به طور صحیح ارسال و دریافت می شوند. اگر از یک مثال کاربردی کارخانه بطری پر کنی استفاده شود, تکنولوژی اتوماسیون اترنت صنعتی قادر است تا داده های پرکردن را در یک شبکه ارسال کند تا اطمینان حاصل شود که بطری های مورد نظر پر شده اند. 
اترنت صنعتی چگونه کار میکند
در زمان استفاده از اترنت, رشته های داده به قطعات یا فریم های کوتاه تر جدا می شوند که هر یک شامل اطلاعات خاصی مانند منبع و مقصد داده می باشند. چنین داده هایی برای شبکه جهت پذیرش و ارسال داده ها در صورت لزوم, ضروری هستند. 

برای مشاهده کامل این مطلب نیاز به اشتراک پایه دارید.

اشتراک پایه برای اعضای لاله زار آنلاین, رایگان است.